Playstation 4 PRO je konečně méně hlučný!

Zpět

V prvních dnech listopadu 2018 se nám dostala (nijak neohlášena) do prodeje nová revize nejvýkonnějšího modelu Playstation 4 PRO s označením CUH-7216. Jako vždy, i nyní jsou primární motivy výrobce snížit výrobní náklady, nicméně tato verze PS4 PRO si zaslouží naši pozornost ze zásadního důvodu - výrazného snížení hlučnosti při zátěži.
Pokud máte doma PS4 PRO dřívější revize, jistě moc dobře znáte zvuk startující turbíny, který začne konzole vydávat při velké výpočetní zátěži - tedy kdykoliv si chcete něco pořádného zahrát :-)

Výrazné změny se u nové revize Playstation 4 PRO dočkal napájecí kabel. Skončil klasický tří pinový "PC" kabel a místo něj má nová verze PS4 PRO napájecí kabel shodný s ostatními PS4 Slim konzolemi (2 piny).

Spolu s pohledem do štěrbin na zadní straně přístoje tyto indicie naznačují, že u konzole došlo k přepracování celého interního napájecího zdroje. Zajímavé ale je, že měření ukázala podivnou skutečnost, že spotřeba všech tří revizí Playstation 4 PRO je v zátěži víceméně stejná. Snížení hlučnosti tedy má na svědomí, nikoliv snížení spotřeby, ale lepší (z hlediska akustiky) návrh chladícího systému konzole.
Aby bylo jasné o jak výrazném snížení hlučnosti se bavíme, tak hlučnost v záteži doznala oproti první revizi PS4 PRO snížení z 55 na 48 dB a to je vážně "slyšet".
Stinnou stránkou je, že nová revize PS4 PRO více hřeje a je otázkou jestli se to negativně neprojeví na životnosti v dlouhodobém horizontu.

Playstation 4 PRO - nová revize CUH-7216 je výrazně tišší
 

Hry